Fayetteville-Manlius High School’s 2011 spring sports schedule, with all dates and times subject to change. Boys Lacrosse
March 30: Cortland (at Nottingham), 6 p.m.
April 2: Watertown IHC (at Corcoran), 2:30
April 5: at Rome Free Academy, 6:30
April 7: at Oswego, 6 p.m.
April 9: at East Syracuse-Minoa, 2 p.m.
April 14: at Utica Proctor, 6 p.m.
April 21: Liverpool, 11 a.m.
April 23: at Baldwinsville, 1 p.m.
April 26: at Henninger, 6:30
April 28: Nottingham, 7 p.m.
April 30: Baldwinsville, 11 a.m.
May 3: at Central Square, 7 p.m.
May 7: Auburn, 5:30
May 10: at Corcoran, 6 p.m.
May 13: Cicero-North Syracuse, 7 p.m.
May 19: West Genesee, 7 p.m.
Girls Lacrosse
April 2: Guilderland (at Herkimer CC), noon
April 5: at Rome Free Academy, 4:30
April 7: Oswego, 4:30
April 9: at Pittsford Sutherland, 3 p.m.
April 12: at Skaneateles, 7 p.m.
April 14: West Genesee, 4:30
April 21: at Liverpool, 7 p.m.
April 26: Henninger, 7 p.m.
April 28: at Oswego, 6:30
April 30: at Baldwinsville, 11 a.m.
May 3: Central Square, 7 p.m.
May 6: at Auburn, 7 p.m.
May 9: Baldwinsville, 7 p.m.
May 10: Corcoran, 7 p.m.
May 13: at Cicero-North Syracuse, 7 p.m.
May 17: at West Genesee, 7 p.m.
Baseball
March 28: at Jamesville-DeWitt, 4 p.m.
April 6: at Skaneateles, 4:30
April 11: Central Square, 4:30
April 14: at Westhill, 4:15
April 15: Cicero-North Syracuse, 4:30
April 19: Camden, 10 a.m.
April 23: Baldwinsville, 11 a.m.
April 26: at Rome Free Academy, 5 p.m.
April 28: at Auburn, 4:30
April 30: at Utica Proctor, 11 a.m.
May 2: Oswego, 4:30
May 4: at Henninger, 4:30
May 5: Fowler, 4:30
May 7: Rome Free Academy, 4 p.m.
May 10: West Genesee, 4:30
May 12: at Nottingham, 4:15
May 16: Corcoran, 4:30
May 18: at Baldwinsville, 4:30
May 20: at Liverpool, 4:30
Softball
April 15: Cicero-North Syracuse, 4:30
April 16: at Utica Proctor, 11 a.m.
April 18-19: at Oswego Icebreaker Invitational
April 21: at Central Square, 11 a.m.
April 26: at Rome Free Academy, 4:30
April 28: Auburn, 4:30
April 30: at Baldwinsville, 11 a.m.
May 2: at Oswego, 5 p.m.
May 4: Henninger, 4:30
May 7: Chittenango, 5 p.m.
May 10: at West Genesee, 4:30
May 12: Nottingham, 4:15
May 14: at Rome Free Academy Tournament
May 16: at Corcoran, 4:30
May 17: Baldwinsville, 4:30
May 19: Liverpool, 4:30
Girls Golf
Home matches at Green Lakes State Park
April 12: Liverpool (w/Rome Free Academy), 3:30
April 13: at Central Square, 3:30
April 21: at Auburn, 3:30
April 26: at Oswego, 3:30
April 28: Rome Free Academy, 3:30
May 3: at West Genesee, 3:30
May 5: Baldwinsville, 3:30
May 9: at Central Square, 3:30
May 11: Cicero-North Syracuse, 3:30
May 13: at Auburn, 3:30
May 17: at Liverpool, 3:30
Boys Tennis
April 1: Liverpool, 4 p.m.
April 5: at Henninger, 4:30
April 7: Cicero-North Syracuse, 4 p.m.
April 11: at Oswego, 4:30
April 15: Nottingham, 4 p.m.
April 18: at Central Square, 11 a.m.
April 21: West Genesee, 11 a.m.
April 25: at Utica Proctor, 4:30
April 28: Baldwinsville, 4:30
May 3: at Auburn, 4:30
May 5: Corcoran, 4:30
May 10: Columbia, 4 p.m.
Boys, Girls Track and Field
April 6: at Auburn, 4:30
April 13: Central Square, 4:30
April 27: Nottingham, 4:30
May 4: Corcoran, 4:30
May 11: at Oswego, 5 p.m.
May 16: at Rome Free Academy, 5 p.m.
May 24: Section III Class AA Meet at Rome Free Academy, 4 p.m.
May 25: Section III Class AA Meet at CNS, 4 p.m.
June 2: State Qualifier at CNS, 4 p.m.
June 10-11: State Championships at Caledonia-Mumford