East Syracuse-Minoa High School’s 2011 spring sports schedule, with all dates and times subject to change. Boys Lacrosse
April 2: Fulton, noon
April 5: Whitesboro, 6:30
April 7: New Hartford, 6:30
April 9: Fayetteville-Manlius, 2 p.m.
April 12: Cortland, 4:30
April 14: at Homer, 7 p.m.
April 19: at Jamesville-DeWitt, 11 a.m.
April 21: Chittenango, noon
April 26: at Fulton, 7 p.m.
April 28: at Whitesboro, 5 p.m.
May 3: at New Hartford, 5:30
May 5: at Cortland, 5 p.m.
May 7: at Liverpool, 7 p.m.
May 10: Homer, 6:30
May 12: Jamesville-DeWitt, 6:30
May 16: at Chittenango, 7 p.m.
Girls Lacrosse
March 29: at New Hartford, 4:30
March 30: at Homer, 6:30
April 2: at Mexico, 11 a.m.
April 5: at Jamesville-DeWitt, 4:30
April 6: Whitesboro, 4:30
April 12: Fulton, 6:30
April 14: Cortland, 6:30
April 19: Mexico, noon
April 21: Chittenango, 2 p.m.
April 26: Homer, 6:30
April 29: at Chittenango, 5 p.m.
May 2: at Cortland, 5 p.m.
May 3: New Hartford, 6:30
May 7: at Liverpool, 5 p.m.
May 10: East Syracuse-Minoa, 4:30
May 13: at Whitesboro, 5 p.m.
May 17: at Fulton, 6:30
Baseball
March 30: Fowler, 4:45
April 4: Mexico, 4:45
April 5: CBA, 4:45
April 7: at Bishop Ludden, 4:45
April 8: at Jamesville-DeWitt, 4:30
April 11: Fulton, 4:45
April 13: at Cortland, 4:45
April 14: Homer, 4:45
April 26: at Phoenix, 4:45
April 28: Chittenango, 4:45
May 3: Fowler, 4:45
May 10: at CBA, 4:45
May 12: Bishop Ludden, 4:45
May 17: at Fulton, 4:45
May 21: Marcellus, 10 a.m.
Softball
March 30: at Jamesville-DeWitt, 4:30
April 1: Fulton, 4:30
April 4: at Fowler, 4:30
April 6: Phoenix, 4:30
April 8: Mexico, 5 p.m.
April 11: at Cortland, 4:45
April 13: Chittenango, 4:30
April 14: at Homer, 4:45
April 26: Jamesville-DeWitt, 4:30
April 28: at Fulton, 4:45
May 2: Fowler, 4:30
May 6: at Mexico, 4:45
May 9: Cortland, 4:30
May 10: at Chittenango, 4:30
May 13: Homer, 4:45
May 17: at Phoenix, 4:45
Boys, Girls Track and Field
April 13: at Chittenango (w/Jamesville-DeWitt), 4:30
April 15: ESM Invitational (Boys), 4:30
April 27: Mexico (w/Homer), 4:30
May 4: at Phoenix (w/Cortland), 4:30
May 11: Fowler (w/Fulton), 4:30
May 19: OHSL Freedom Division Championship, 4:30
May 26: Girls Section III Class A Meet, 4 p.m.
May 27: Boys Section III Class A Meet at Canastota, 4 p.m.
June 2: State Qualifier at Cicero-North Syracuse, 4 p.m.
June 10-11: State Championships at Caledonia-Mumford
Boys Tennis
April 4: Fulton, 4:30
April 5: at Cortland, 4:30
April 7: Mexico, 4:30
April 11: Homer, 4:30
April 13: Cortland, 4:30
April 15: at Jamesville-DeWitt, 4:30
April 26: at Chittenango, 4:30
April 28: at Fulton, 4:30
May 2: at Mexico, 4:45
May 4: at Homer, 4:45
May 9: Jamesville-DeWitt, 4:30
May 10: Chittenango, 4:30
May 16: Section III Class A Tournament at SU SkyTop, 8:30 a.m.
May 19-20: State Qualifier at Utica Parkway Courts
Girls Golf
Home matches at Poolsbrook
April 12: at CBA (w/Jamesville-DeWitt), 3:30
April 14: at Skaneateles, 3:30
April 25: at Marcellus (w/Cazenovia), 3:30
April 27: Jamesville-DeWitt, 3:30
April 28: Cazenovia, 3:30
May 2: at Westhill (w/Chittenango), 3:30
May 5: Westhill, 3:30
May 6: CBA, 3:30
May 9: Skaneateles, 3:30
May 12: Marcellus, 3:30
May 16: Chittenango, 3:30