Quantcast

J-D announces spring sports schedules

Boys lacrosse, softball teams defending sectional titles

— May 14: Cortland, 4:30

May 16: at CBA, 4 p.m.

Baseball

April 2: Fulton, 11 am.

April 4: Oneida, 4:30

April 5: Vernon-Verona-Sherrill, 4:30

April 9: Homer, 4:30

April 11: Bishop Ludden, 4:30

April 16: at Mexico, 4:30

April 18: Cortland, 4:30

April 20: East Syracuse-Minoa, 11 a.m.

April 23: CBA, 4 p.m.

April 25: at Fulton, 4:30

April 30: at East Syracuse-Minoa, 4:45

May 2: at Homer, 4:30

May 4: at New Hartford, 3 p.m.

May 7: at Bishop Ludden, 4:30

May 9: Mexico, 4:30

May 13: at Chittenango, 4:30

May 14: at Cortland, 4:30

May 16: at CBA, 4 p.m.

Boys, Girls Track and Field

April 18: CBA (w/Fowler), 4:30

April 24: Mexico, 4:30

May 1: at Homer (w/East Syracuse-Minoa), 5 p.m.

May 8: at Fulton (w/Cortland), 5 p.m.

May 14: OHSL Freedom Division Meet at Fulton, 4:30

May 22, 24: Section III Class A Meet at Fulton, 4 p.m.

May 30: State Qualifier at Cicero-North Syracuse, 4 p.m.

June 7-8: State Championships at Middletown HS

Boys Tennis

April 15: Cortland, 4:30

April 18: Homer, 4:30

April 22: Fulton, 4:30

April 25: at Mexico, 4:30

April 29: at East Syracuse-Minoa, 4:30

May 1: at Cortland, 4:30

May 3: New Hartford, 4:30

May 7: at Homer, 4:30

May 9: at Fulton, 4:30

May 13: Mexico, 4:30

May 15: East Syracuse-Minoa, 4:30

Girls Golf

Home matches at Butternut Creek

April 10: at CBA (w/East Syracuse-Minoa), 3:30

April 15: Marcellus, 3:30

April 17: Westhill, 3:30

April 18: CBA, 3:30

April 23: at East Syracuse-Minoa, 3:30

April 24: at Cazenovia (w/Skaneateles), 3:30

April 29: at Chittenango, 3:30

May 1: at Cazenovia, 3:30

May 3: Marcellus (w/Chittenango), 3:30

May 9: Skaneateles, 3:30

May 13: at Westhill, 3:30

May 15: OHSL Tournament at Woodcrest, 3:30

May 21: Section III Tournament at Kanon Valley

0
Vote on this Story by clicking on the Icon

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment