Christian Brothers Academy’s 2011 spring sports schedule, with all dates and times subject to change. Baseball
March 29: at Fulton, 4:30
April 1: Fowler, 4:30
April 5: at East Syracuse-Minoa, 4:45
April 11: Bishop Ludden, 4:30
April 13; at Chittenango, 4:15
April 15: Cortland, 4:30
April 19: at Homer, 11 a.m.
April 21: Jamesville-DeWitt, 2 p.m.
April 26: at Mexico, 4:30
April 28: Phoenix, 4:30
May 2: Westhill, 4 p.m.
May 3: Fulton, 4:30
May 6: Cicero-North Syracuse (at Alliance Bank Stadium), 7 p.m.
May 7: West Genesee, 3 p.m.
May 10: East Syracuse-Minoa, 4:45
May 17: at Bishop Ludden, 4:30
May 19: at Fowler, 4:30
May 21-22: RFA Tournament at DeLutis Field
Softball
April 11: Cazenovia, 4:30
April 12: Marcellus, 4:30
April 25: at Jordan-Elbridge, 4 p.m.
April 27: Skaneateles, 4:30
April 28: Hannibal, 4:30
May 2: Westhill, 4:30
May 4: at Solvay, 4 p.m.
May 6: at Cazenovia, 4:30
May 9: at Marcellus, 4:30
May 11: Jordan-Elbridge, 4:30
May 12: Skaneateles, 4:30
May 16: at Hannibal, 4:30
May 18: at Westhill, 4:30
May 20: Solvay, 4 p.m.
Boys Lacrosse
March 30: Cazenovia, 6 p.m.
April 6: Skaneateles, 6:30
April 9: Westhill, 2 p.m.
April 12: Marcellus, 7 p.m.
April 14: at Cazenovia, 4:30
April 16: at Jordan-Elbridge, 11 a.m.
April 18: at Manlius-Pebble Hill, 11 a.m.
April 21: LaFayette, noon
April 26: Tully, 7 p.m.
April 28: at Onondaga, 7 p.m.
May 5: at Skaneateles, 7 p.m.
May 10: at Westhill, 4 p.m.
May 12: at Marcellus, 7 p.m.
May 17: Jordan-Elbridge, 7 p.m.
Girls Lacrosse
April 5: Cazenovia, 7 p.m.
April 7: at Westhill, 5 p.m.
April 11: Jamesville-DeWitt, 7 p.m.
April 14: Marcellus, 7 p.m.
April 19: at Skaneateles, 11 a.m.
April 21: Jordan-Elbridge, 11 a.m.
April 25: at West Genesee, 7 p.m.
April 26: at Bishop Ludden, 4:30
April 28: at LaFayette, 4:30
May 2: at Honeoye Falls-Lima, 6 p.m.
May 3: Onondaga, 5 p.m.
May 5: at Tully, 4:30
May 9: at Cazenovia, 4:30
May 12: Westhill, 7 p.m.
May 18: at Marcellus, 7 p.m.
May 19: Skaneateles, 7 p.m.
Boys, Girls Track and Field
April 13: Skaneateles (w/Westhill), 4:30
April 27: at Solvay (w/Cazenovia), 4:30
May 4: Jordan-Elbridge, 4:30
May 6: Brother Basillian Invitational, 3:30
May 11: at Hannibal (w/Marcellus), 4:30
May 16: OHSL Liberty Division Meet at Marcellus, 3:30
May 26-27: Section III Class B Meet at Marcellus, 4 p.m.
June 2: State Qualifier at Cicero-North Syracuse, 4 p.m.
June 10-11: State Championships at Caledonia-Mumford
Boys Tennis
April 5: Marcellus, 4:30
April 8: at Jordan-Elbridge, 4:30
April 11: Cazenovia, 4:30
April 13: at Westhill, 4:15
April 14: Skaneateles, 4:30
April 27: at Marcellus, 4:30
May 2: Jordan-Elbridge, 4:30
May 4: at Cazenovia, 4:30
May 6: Westhill, 4:30
May 12: Skaneateles, 4:30
Girls Golf
April 12: Jamesville-DeWitt (w/East Syracuse-Minoa), 3:30
April 14: Chittenango, 3:30
April 25: at Chittenango (w/Skaneateles), 3:30
April 26: Jamesville-DeWitt, 3:30
April 28: at Westhill, 3:30
May 2: Marcellus, 3:30
May 3: at Marcellus, 3:30
May 6: at East Syracuse-Minoa, 3:30
May 9: at Cazenovia (w/Westhill), 3:30
May 11: at Cazenovia, 3:30
May 16: Skaneateles, 3:30